Sprängskiss växelhus, Parsun 6 hk

Reservdelar växelhus för Parsun 6 hk modeller: F6ABMS, F6ABML

Nr Benämning Lager Pris
1 Växelhus, komplett lång rigg
7 463,75SEK
1 Växelhus, komplett kort rigg
6 876,25SEK
2 Drivaxel, lång rigg
3 261,25SEK
2 Drivaxel, kort rigg
3 312,50SEK
3 Kil, impeller
20,00SEK
4 Pinjongdrev
357,50SEK
5 Tätning A, vattenrör
12,50SEK
6 Vattenrör B
66,25SEK
7 Tätning B, vattenrör
11,25SEK
9 WASHER 6
35,00SEK
10 Hus, vattenpump
125,00SEK
11 Innerhylsa, vattenpump
176,25SEK
12 Impeller, vattenpump
77,50SEK
13 Packning, vattenpump
36,25SEK
14 Slitplatta, vattenpump
201,25SEK
15 Packning, impellerhus
45,00SEK
16 PIN DOWEL F4x12
22,50SEK
17 Vattenpumpsbas
320,00SEK
18 Växelaxel, kort rigg
182,50SEK
18 Växelaxel, lång rigg
237,50SEK
19 PIN 1.5X12
21,25SEK
20 O-ring 15.8X2.4
13,75SEK
21 Bussning, växelaxel
37,50SEK
22 Tätning
13,75SEK
23 Fästplatta
23,75SEK
24 BOLT HEXAGON M6X16
8,75SEK
25 Packbox, vattenpumpsbas
72,50SEK
26 Shim 0.10mm
11,25SEK
26 Shim 0.15mm
10,00SEK
27 Packning, vattenpumpsbas
28,75SEK
28 Nållager
261,25SEK
29 Skal, växelhus
2 731,25SEK
30 HOLLOW PIN 7.5
13,75SEK
31 LOCK WASHER 6
2,50SEK
32 Anod, Zink
92,50SEK
33 HOLLOW PIND9.5
13,75SEK
34 WASHER 8
15,00SEK
35 Bult M8X40
16,25SEK
35 Bult M8X167
71,25SEK
36 Oljeplugg, växelhusolja
40,00SEK
37  
38 Bult M6X172
67,50SEK
38 HEXAGON BOLT M6X45
11,25SEK
39 Bult M6X20
1,25SEK
40 Vattenintag
16,25SEK
41 Lager 6004
66,25SEK
42 Shim 0.15mm
18,75SEK
42 Shim 0.15mm
18,75SEK
43 Framdrev
707,50SEK
44 Sprint, clutch
60,00SEK
45 Sats, propelleraxel
1 151,25SEK
46 PIN 3.5X28
7,50SEK
47 Clutch, kopplingsenhet
550,00SEK
48 Fjäder, kopplingsenhet
5,00SEK
49 Propelleraxel
776,25SEK
50 Bricka, backdrev
20,00SEK
51 Backdrev
735,00SEK
52 Lagerbock, komplett
595,00SEK
53 Lager 6002
110,00SEK
54 O-ring
50,00SEK
55 Packbox 15x28x10
82,50SEK
56 Lagerbock
350,00SEK
57 Bult M6X20
12,50SEK
58 Stödbricka, propeller
73,75SEK
59 Propeller (standard)
1 432,50SEK
60 WASHER 10
13,75SEK
61 NUT, HEXAGON
71,25SEK
62 Saxpinne D3.2X18
2,50SEK